Ing. Andrej Kolář

Hledáš-li štěstí a krásu, otevři své oči a srdce dokořán a nehledej daleko ...
+420 777 883 359
simkara@seznam.cz

Anketa

Je pro Vás, milé ženy, adekvátní cenou za Vaši "krásu" zhoršování Vašeho zdravotního stavu? (např. silikonové poprsí, liposukce, vysoké podpatky, botoxové injekce, ...)?

Jiná odpověď

Technická poznámka....

Andrej 24.08.2014
Milé ženy, pro mne jste všechny svým jedinečným způsobem krásné a věřím, že existují muži, kterým připadáte překrásné. Pokud se přikrášlujete za cenu svého zdraví, tak vězte, že já osobně bych to po žádné ženě nepožadoval. Naopak mé estetické cítění jaksi nereaguje pozitivně na vysoké podpatky https://www.facebook.com/mamamiablog/videos/10153706262030945/
, silikonové poprsí, nepřirozeně opuchlé rty a pod...

Dědeček říkával "Parádo trp"

Zairae 12.04.2014
Vím, že to dědeček myslel pro chvíle, kdy se děvče chtělo prostě vylepšit.
Jsem žena a chci být krásná. Jsem žena a chci se líbit. Jsem blondýnka s velmi bledou pletí a když svou krásu nepodpořím, jsem nevýrazná. Jsem ráda, když mohu použít nějaká ta vylepšovadla.
Ale také jsem již žena ve věku, kdy se objevují projevy stárnutí. Stárnutí? Nebo zrání? Nebo...? Čas dělá své a je to i na mě znát. Poprsí již není tak pevné, celé tělo již nevykazuje takovou pevnost. Hm, no, jenže to přece k ženě patří a i přes drobné nedokonalosti se cítím být naopak čím dál krásnější. Mé životní zkušenosti vepisují do mé tváře hloubku. V mých očích lze číst, že ač již viděly mnohé zlé, nepřestaly se na svět dívat skrze lásku. Mé tělo je krásné takové jaké je, i když už není nejpružnější, ale vypráví příběh o životě.
Měla bych mu snad dávat jiný tvar? Měla bych povadlé vyplňovat hmotou, která bude lhát? Mám ráda svůj věk (v létě to bude 40), jsem vděčnou pozorovatelkou proměn času. Opravdu vděčnou za všechny ty vrásky a drobné "nedokonalosti" vytvořené během času. Všechny vyprávějí příběh. Příběh o ženě, která žije tady na Zemi. Která ví, že v sobě nese lásku. Která ví, že je Bohyní.
jsem krásná taková jaká jsem a dědečku, už jsem vyrostla z myšlenek na vylepšování toho krásného, co mi bylo dáno. Nepotřebuji kvůli kráse trpět. Děkuji, dědečku :-)

Re: Dědeček říkával "Parádo trp"

Andrej 14.04.2014
Milá Zairae, děkuji ti za vystoupení z řady a za tvůj srdnatý postoj. Souhlasím, že mimo krásy na povrchu má každý z nás i krásu vnitřní, která je trvalejší a silnější a ta nepotřebuje retušovat, naopak projevit se a zvýraznit...:-)

Moje odpověď

Dita Berková 09.03.2014
Jistě, že je to každé ženy věc, co se svým tělem a tváří dělá..., ale přeci si neodpustím komentář.
Myslím, že vždy záleží na záměru se kterým to žená dělá - zapadnout mezi uměle vytvořený ideál krásy, pro svého partnera, či má pocit, že potom bude oblíbenější, získá pozornost mužů,...- všechny tyto důvody mohou mít společneho jmenovatele a tím je stále dokola omílané téma sebelásky...- pokud je žena ochotna nechat do sebe řiznout, tak asi za tím bude něco mnohem hlubšího než být "krásnější" ...Věřím, že problémem je též to, že témata jako krása, sexualita a s tím souvisejíci ženské tělo jsou uplně odposvátněna, ženy si příliš sebe sami neváží..., muži si jich pak také neváží, ženy jsou zraněné, ale tváří se statečně..., myslím že toto téma(asi jako spousta dalších) je záležitostí celé společnosti ..., možná ženy skrze tyto radikální upravy hledají lásku...

Re: Moje odpověď

Andrej 09.03.2014
Milá Dito, moc Vám, děkuji za Váš názor. Ano, souhlasím. Problém je daleko širší a hlubší.....sebepřijetí, sebeláska, důvěřovat vlastním pocitům a názorům, strach z vyloučení z "hlavního proudu", hledání lásky mimo sebe, přesvědčení že je třeba udělat co nejvíce pro získání a udržení "silného" partnera .......Ale podle mne je paradox v tom, že tato snaha působí často zcela opačně ...... končí malou vnitřní silou a krásou a tím i žena dává najevo, čemu dává důležitost a přitahuje do svého života podobné muže...:-)

Re: Moje odpověď

Kristina 20.10.2014
Souhlasím naprosto s Tebou, díky za vyjádření... :)) ;)

Re: Re: Moje odpověď

K. 21.10.2014
https://www.youtube.com/watch?v=vvDBZwX-t-w#t=186 ;)

Re: Re: Re: Moje odpověď

Andrej 22.10.2014
Kristíno, moc děkuji za toto video. Velmi koresponduje s touto anketou...:-)

Tady je odkaz na video z odpovědi Kristiny www.youtube.com/watch?v=vvDBZwX-t-w#t=186 ;)

Prostor pro sdílení čehokoliv, co chcete říci, reference, připomínky, diskuze ...

Tak co uděláme s tím naším vzdělávacím systémem?

Andrej 26.06.2013
Učení může být nádherný a dobrodružný proces. Škoda, že v našich školách tomu tak není....to by se mělo podle mne, co nejdříve změnit....prosím Vás o podporu a názor...Děkuji
Pro inspiraci k zamyšlení se podívejte na: https://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/463-13lety-logan-lapante-na-tedx-o-vzdelavacim-systemu-a-hackschoolingu

NAMASTE

Lucie 26.05.2013
Andreji, ještě jednou bych Vám ráda poděkovala za dnešní večer... Že můžu tímto způsobem ze sebe "vybít" všechny negativní emoce (a to, že jich mám nyní víc než dost) je až neuvěřitelné... Díky za to!

Re: NAMASTE

Andrej 31.05.2013
Ahoj Lucko, rádo se stalo a opravdu to nemyslím jako frázi. Bubnování je i pro mne opravdovou terapií. Po bubnování cítím uvolnění vnitřních pnutí a nabití energií. Ať se daří a rád Vás zase uvidím na bubnování. Andrej

Proč mi to všechno připadá trochu mimo?

Jolana 02.05.2013
Pročetla jsem celou webovku. Nemůžu si pomoct, ale nemůžu tam najít toho opravdového člověka. S kterými kapelami jste hrál? Co? Bavilo vás to? Co vám to dalo? Kolik máte dětí? Co dělají? Jaké máte s nimi vztahy? Co, vyjma toho, že hledáte sám sebe, děláte? Jak byste chtěl žít za rok, dva, pět, deset?

Re: Proč mi to všechno připadá trochu mimo?

Andrej 03.05.2013
Zdravím Jolano, opravdový člověk, podle mne, se víc pozná až při osobním setkání, po otevřené komunikaci sdílení svých pocitů a autentické zkušenosti. Při sdílení nebo ochutnání jeho "práce". Každý popis je nedokonalý a může být pouze odleskem něčeho, co zaujme, zarezonuje, provokuje, vyvolává otázky a pod.
Z vašich otázek cítím určitou netrpělivost a podrážděnost.
Pokud Vás zajímá můj osud, tak by bylo asi nejlepší se osobně setkat. Rád odpovím na jakoukoliv otázku.Napište mi na můj e-mail a můžeme se domluvit na setkání.
Mějte se tak, jak si to dovolíte Andrej

Re: Re: Proč mi to všechno připadá trochu mimo?

Jolana 03.05.2013
Zdravím taky, omlouvám se, jestli moje psaní působí podrážděně nebo netrpělivě. Je asi hloupost hledat odpovědi na své otázky po smyslu věcí na internetu, zvlášť když je člověk momentálně z něčeho nešťastný. Tak jako tak je člověk většinou na většinu problémů sám a nikdo je za něj nevyřeší.
Jak tak brouzdám po internetu, nacházím často stránky podobné těm vašim - plné všeobjímající lásky. Možná to zní paradoxně, ale zdá se mi, že tam, kde se mluví o tomto způsobu lásky, se právě schopnosti milovat nedostává - a nahrazuje se to složitým teoretizováním a citování Osha. Ale třeba se pletu.

Možná by bylo nejlepší by bylo odstřelit internet :).

JolanaRe: Re: Re: Proč mi to všechno připadá trochu mimo?

Andrej 04.05.2013
Zdravím Vás a Vaše trápení. Vězte, že přestože neznám Vaše trápení, tak si dovolím tvrdit, že podobné trápení neprožíváte sama. Párkrát jsem pocítil bolest a nenechal jsem si ji pro sebe a při sdílení s přáteli i úplně "cizími" lidmi jsem zjistil, že podobnou bolest nebo jinou a podle mne větší zažívá většina lidí. Bylo to pro mne osvobozující zjištění a získal jsem chuť do otevřeného sdílení a oslovování "cizích" lidí.Na řešení a v mnoha případech změnu postojů jsme opravdu sami. Na dovolení si sdílet náš problém jsme taky sami, ale proč odmítat přijímání darů, které z toho pramení. Líbí se mi citát: "Sdílená bolest-poloviční bolest. Sdílená radost-dvojnásobná radost"
Stále platí moje nabídka na osobní setkání, protože teprve pak se lze trochu přiblížit k tomu, co je za tím.....

Re: Proč mi to všechno připadá trochu mimo?

Blanka 25.05.2013
Milá Jolano,
trefila jste to úplně přesně. Andrej je mimo, ale sám to nevidí a tak chce pomáhat jiným, protože nedokáže pomoci sám sobě a už vůbec ne své rodině. Nám, kteří jsme s ním nějaký čas žili, jsou ty láskyplné řeči k ničemu. Nedalo se v tom dýchat. A tak se jen modlím, ať to všechno přežijeme.
Andrejova druhá žena v rozvodovém řízení Blanka

Re: Re: Proč mi to všechno připadá trochu mimo?

Andrej 25.05.2013
Milá Blanko, trochu mi to připomíná situaci, kdy se rozváděla naše kamarádka a její muž na svém blogu neustále argumentoval, jak to nechápe a že ta jeho žena je mimo a hledal své "spojence" mezi lidmi, kteří o tom jejich problému nic nevědí....a myslím, že si o této podle mého názoru nešťastné a ne fér formě komunikace může udělat každý svůj názor.
Je mi líto, že je to tak, jak to je a bude trvat nějaký čas než pomine bolest pocit ukřivdění a viny a samozřejmě je na nás co si z toho odneseme pro sebe a následně pro lidi se kterými se potkáme na své cestě.....
Pokud mi něco chceš říci, tak to udělej přímo mě a prosím nepoužívej k tomu "média", která jak víme nejsou dobrým prostředníkem k řešení osobních problémů.....

Pocit

Jana 26.04.2013
Andreji, mám pocit, že jste dobrý. J

Re: Pocit

Andrej 26.04.2013
No, co na to říci? Mým přáním je být dobrým člověkem, ale vím, že se mi to občas nedaří a je to většinou tehdy, když se nechám vyvést z rovnováhy, nechám se vyprovokovat a jednám z pozice přetékajícího emočního džbánu. Jindy se to stává, když jsem málo citlivý a nezvolím vhodný okamžik své aktivity. V obou případech na tom pracuji ...:-)

Děkuji za první příspěvek a samozřejmě platí má nabídka a paní Jana se mi může ozvat s kontaktem na sebe (nejlépe na můj mail simkara@seznam.cz) a domluvíme se jakou formou si vyzvedne odměnu...:-)

Jo strach a ostych vládne světem .....

Andrej 23.04.2013
Tak kdo první zde napíše svůj pocit nebo myšlenku?


Pro toho , kdo to bude, si udělám čas, který mu věnuji a nabídnu mu ochutnávku z toho, co nabízím....:-)

No to jsem zvědav........?
Když je něco zadarmo, tak jsou lidi většinou obdivuhodně rychlí.....
No jo, ale asi se budou bát.....?
<< 1 | 2 | 3 | 4

Zajímá-li Vás něco z mé nabídky a chcete znát podrobnosti, tak mi napište a já Vám rád odepíšu. Pokud Vás zajímají pořádané akce tak mi pošlete žádost do formuláře o zasílání novinek, abyste nemuseli stále hlídat novinky. Rád budu osobně reagovat i na jakýkoliv jiný dotaz či podnět. Neváhejte mne kontaktovat....Kontakt .....-)

Pokud chcete reagovat ne nějaký text formou diskuze, tak to můžete udělat zde v sekci Návštěvní kniha nebo přímo u textu, pokud u něj je vytvořena diskuze. Např. Blog