Ing. Andrej Kolář

Hledáš-li štěstí a krásu, otevři své oči a srdce dokořán a nehledej daleko ...
+420 777 883 359
simkara@seznam.cz

Masáže, osobní rozvoj, konzultace, semináře , workshopy, sdílecí kruhy, bubnování, hudba, tanec, ...

O mně

Jako kluk a student jsem byl silně zasažen hudbou a hrou na klavír. Díky mému rebelství a nechuti k drilu jsem se nestal klavíristou. Později jsem propadl rytmu a začal jsem hrát na darbuku a různé další rytmické nástroje, což jsem si užil s několika kapelami (Nerez, Zdeněk Hrášek, Michal Hromek) a divadly (Recitační skupina Vpřed, Divadlo sklep). Měl jsem a mám rád tanec (hlavně ten volný bez partnerky). Navzdory mým uměleckým sklonům jsem vystudoval ČVUT a velmi dlouho jsem hleděl na svět výhradně přes racionálno a věřil jsem výhradně rozumu. Po vojně jsem nastoupil do výzkumného ústavu, kde jsem pracoval jako programátor. Po revoluci jsem začal podnikat jako prodejce výpočetní techniky a odborné literatury. Po přestěhování do Jižních Čech jsem ještě dva roky podnikal a pak jsem nastoupil do firmy, která podnikala ve velkoobchodu s výpočetní technikou a výráběla PC. Postupně jsem prošel výrobou PC, servisním odd. , správou informačního systému a posledních sedm let jsem se věnoval zavedení a řízení systému jakosti v celé firmě podle norem ISO 9000. To, že rozum a vědecký pohled na život není jediným a všemocným nástrojem pro cestu životem, jsem pochopil při krizi mého prvního manželství. Má žena se zamilovala do jiného muže a nakonec se rozhodla spojit s ním i svůj další život. Už během krize jsem se začal více zajímat o duchovno a osobní rozvoj a začal jsem navštěvovat semináře systemických rodinných konstalací, kde jsem se seznámil i s mou budoucí partnerkou. Nakonec jsem s ní absolvoval i roční (2003-2004) Sebeprojasňovací trénink metodou rodinných konstelací u Doris Moa Grevenstette.

 Na své další pouti jsem se více přiblížil k malým dětem a k osudům rodin s malými dětmi. Měl jsem to štěstí, že jsem měl možnost se aktivně účastnit pobytů a seminářů pro rodiny s dětmi www.plavacek-deti.cz, které pořádala a stále pořádá moje druhá žena Blanka (naše cesty se rozešly v roce 2013). To, jakým způsobem malé děti nahlíží na svět, jak reagují na své okolí a jak přijímají i těžší osudy svých rodičů mne stále udivuje a inspiruje. Myslím si, že se máme i my dospělí od nich co učit. Pochopil jsem i, že hodně lidí se těžce vyrovnává se svou životní poutí. Všichni lidé chtějí být šťastní a je to i jejich základní potřeba a právo, ale moc se jim to nedaří. Rád bych  i nadále vykonával povolání spojená s otevřenou a blízkou komunikací s lidmi.  Nabízím jim svůj talent a autentické zkušenosti pro jejich cestu životem.

Masážím se věnuji od roku 2004 a během otcovské dovolené jsem absolvoval kurz klasických masáží, ale zásadním způsobem mne ovlivnil dvouletý výcvik Rebalancing masáží (2004-2006), který nebyl jenom o masážích, ale i o poznání sama sebe a mnoha dalších aspektech osobního rozvoje a "duchovní cesty“. Dále mne ovlivnil i kurz reflexních masáží a kurz Aqua-wellness (relaxační techniky ve vodě) a mnoho dalších  seminářů osobního rozvoje ...

Až později mi došlo, že se masáže staly přirozeným důsledkem mých talentů a že můj cit v rukou a v prstech, který jsem nabyl při provozování hudby, mi umožňuje beze slov pomáhat a předávat i prostřednictvím citlivých dotyků léčivou energii. 

Nabízím též i kurz Základy celostních masáží pro začínající ale i pokročilé maséry.

 Také jsem se dostal i k práci s "hendikepovanými" spoluobčany jako osobní asistent a musím říci, že mne jejich způsob života v mnohém inspiroval a ukazuje mi, jak někdy malicherné jsou starosti nás "zdravých" lidí. Několik let jsme pořádali s kolegy pravidelná setkání v rámci projektu "Dotkni se mě" , kde jsme nabízeli nejen hendikepovaným možnost si zažít a i poskytovat tak zvaný "vědomý dotek".

Od prosince 2016 jsem spolupracoval s alternativní školou Edisona, kde jsem s dětmi procházel jakýmsi "osobním rozvojem" pro děti (SEMU -sociální a emoční učení), kdy jsme poznávali a kultivovali komunikační a další sociální dovednosti včetně záměru posílit jejich sebepoznání, sebevědomí a sebeprosazení, ale i mít schopnost respektu k sobě, k ostatním a k odlišnosti a rozvíjet i schopnost empatie. Velmi podporuji nové alternativní směry vzdělávání (Montessori, Waldorf, nevýchovu, Summerhill, domácí vzdělávání, svobodné vzdělávání a pod.) protože si myslím, že současný vzdělávací systém je už hodně dlouho nefunkční a nenaplňuje formou ani obsahem potřeby člověka pro současný život.

Mimo masáží stále aktivně provozuji bubnování na djembe, darbuku, udu, kajon a další perkusní nástroje (workshopy pro děti i dospělé, happeningy, vernisáže, hudba k tanci, skupina LAŠ, hostování v jiných souborech, pouliční hraní). Příležitostně improvizuji na klavír.

Zajímám se a pravidelně organizuji smíšené kruhy (někdy mužské) a nabízím i své semináře osobního rozvoje z oblasti vztahů k sobě a k partnerovi. Dále nabízím taneční prožitkové semináře, semináře zaměřené na sebevědomí, na hranice, komunikaci a další potřebné dovednosti pro život. Nabízím i osobní konzultace ( a to jak pro jednotlivce , tak pro páry), relaxační a prožitkové techniky ve vodě. 

Úplnou nabídku naleznete na Co nabízím a přehled jednotlivých akcí v sekci  Akce.

Velmi podporuji a sám nabízím "Hugs for peace and love" - " Objímání pro mír a lásku " ( více na Objímání pro mír a lásku ... HUGS FOR PEACE AND LOVE) pro podporu většího přiblížení se lidí jeden k druhému a zlepšení jejich vzájemného soužití nehledě na jejich rozdíly způsobené růzností kultur, barvou pleti, vyznáním nebo čímkoliv jiným. 

 

Hlavní certifikáty naleznete v: Certifikáty