Ing. Andrej Kolář

Hledáš-li štěstí a krásu, otevři své oči a srdce dokořán a nehledej daleko ...
+420 777 883 359
simkara@seznam.cz

Diskusní téma: Můžeme svobodně jednat?...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Musíš....Musím....Musíme....

26.06.2013 00:18

OPRAVDU MUSÍME udělat jenom to, co OPRAVDU CHCEME a to platí i v případě, kdy musíme udělat něco, aby se nestalo to, co OPRAVDU NECHCEME.

Nevymlouvejme se, že nemáme svobodu si zvolit .... Myslel jsem hlavně na takový případ, kdy stojíme před volbou rozhodnout se podle sebe nebo udělat něco, k čemu nás nutí okolnosti nebo jiný člověk. Je  pravdou, že naší svobodnou volbou je i rozhodnutí nedělat nic aktivního. Pokud člověk nejedná se zlým úmyslem, tak se rozhoduje na základě svého nejlepšího současného přesvědčení a nikdo nemá právo mu podsouvat "vinu" za chybný skutek, ale zůstává mu samozřejmě jeho osobní odpovědnost.

Pro co se nakonec rozhodneme a co se stane, bylo asi to nejlepší čeho jsme v danou chvíli byli schopni a i když to později vypadá jako chyba, velmi často se může ukázat a někdy až za dlouho , že to bylo dobré rozhodnutí.

I když se dostaneš do svízelné situace, která ti braní dělat to, co jsi chtěl právě dělat a cítíš omezení, zkus využít toto zastavení a omezení ...... nadechni se podívej se kolem sebe a ze situace, v které se nacházíš, vykroč jiným směrem a udělej něco jiného...možná neméně krásného a potřebného...